• Bliscy znajomi czy obojętni sąsiedzi. Młodzież w Polsce i w Niemczech w świetle badań jakościowych i ilościowych

Jednym z istotniejszych aspektów relacji polsko-niemieckich jest wielość inicjatyw dotyczących środowisk młodzieżowych, podejmowanych przez liczne instytucje, organizacje, szkoły czy samorządy. Podczas planowania i realizacji spotkań międzynarodowych często zadawane są pytania o naturę różnic i wspólnych elementów. Rzetelna wiedza o różnicach, niuansach własnej i obcej kultury, o źródłach i naturze wzajemnych różnic ma podstawowe znaczenie dla powodzenia takich projektów i ogólnej jakości wzajemnych stosunków.

39.90
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 16.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16.99
Przesyłki zagraniczne - Poczta Polska 18.9
Kurier InPost 19.99
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 48-713759507

Zostaw telefon

O książce

Autor: Sylwester Zagulski

Tytuł: Bliscy znajomi czy obojętni sąsiedzi. Młodzież w Polsce i Niemczech w świetle badań jakościowych i ilościowych

Oprawa: miękka

Wymiary: 22,5 cm x 15 cm

Liczba stron: 426

ISBN: 978-83-64864-79-7

Wydawca: Wydawnictwo Nauka i Innowacje

 

Jednym z istotniejszych aspektów relacji polsko-niemieckich jest wielość inicjatyw dotyczących środowisk młodzieżowych, podejmowanych przez liczne instytucje, organizacje, szkoły czy samorządy. Podczas planowania i realizacji spotkań międzynarodowych często zadawane są pytania o naturę różnic i wspólnych elementów. Rzetelna wiedza o różnicach, niuansach własnej i obcej kultury, o źródłach i naturze wzajemnych różnic ma podstawowe znaczenie dla powodzenia takich projektów i ogólnej jakości wzajemnych stosunków. Trend ten dotyczył i nadal dotyczy w znacznym stopniu właśnie młodzieży, której możliwości związane z nawiązywaniem kontaktów zagranicznych uległy zwielokrotnieniu.

Stąd też celem ogólnym niniejszej publikacji jest aktualna i wielostronna analiza ukazująca obraz młodzieży w Polsce i w Niemczech oraz jej wzajemnego postrzegania w obu krajach na początku drugiej dekady XXI wieku. Wartość wyników badań nad młodzieżą jest poza tym cennym źródłem informacji i inspiracją do planowania dalszych działań i projektów edukacyjnych. Realizowanych nie tylko przez placówki szkolne, lecz także przez organizacje pozarządowe, szczeble administracji samorządowej, placówki edukacyjne i inne organizacje.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie