• Polish and German Perspectives on Transitional Justice. World War Two and its Aftermath

Książka stanowi cenny wkład w badania nad sprawiedliwością okresu przejściowego. Jej wartość polega przede wszystkim na ujęciu spostrzeżeń polskich i niemieckich, które pomagających zrozumieć proces radzenia sobie z niewygodnymi prawdami i niepokojącą przeszłością – zarówno odgórną (polityka rządowa), jak i oddolną (ruchy obywatelskie i reakcje społeczne). W ostatnich latach wyraźnie widać, że badania nad sprawiedliwością okresu przejściowego – a także leżące u ich podstaw ewolucje i wysiłki polityczne i społeczne – pozostają sprawą niedokończoną. Znaczenie polityki pamięci rośnie w aktualnych programach wielu krajów na wschodzie i zachodzie, dlatego niezwykle ważne jest, aby dyskusja na temat historii pozostała przynajmniej moderowana, jeśli nie aranżowana, przez naukowców.

E-book
44.90
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 5 dni
Cena przesyłki 16.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16.99
Przesyłki zagraniczne - Poczta Polska 18.9
Kurier InPost 19.99
Dostępność Średnia dostępność
ISBN 978-83-66810-02-0

Zamówienie telefoniczne: 48-713759507

Zostaw telefon

O książce

Tytuł: Polish and German Perspectives on Transitional Justice. World War Two and its Aftermath.

Redaktorzy naukowi: Wolfgang From, Dominika Uczkiewicz

Język publikacji: angielski, niemiecki

Oprawa: twarda

Wymiary: 17,5 cm x 24,5 cm

Liczba stron: 160

ISBN: 978-83-66810-02-0

Wydawca: Wydawnictwo CSNE

 

Książka stanowi cenny wkład w badania nad sprawiedliwością okresu przejściowego. Jej wartość polega przede wszystkim na ujęciu spostrzeżeń polskich i niemieckich, które pomagających zrozumieć proces radzenia sobie z niewygodnymi prawdami i niepokojącą przeszłością – zarówno odgórną (polityka rządowa), jak i oddolną (ruchy obywatelskie i reakcje społeczne).

W ostatnich latach wyraźnie widać, że badania nad sprawiedliwością okresu przejściowego – a także leżące u ich podstaw ewolucje i wysiłki polityczne i społeczne – pozostają sprawą niedokończoną. Znaczenie polityki pamięci rośnie w aktualnych programach wielu krajów na wschodzie i zachodzie, dlatego niezwykle ważne jest, aby dyskusja na temat historii pozostała przynajmniej moderowana, jeśli nie aranżowana, przez naukowców.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie