• (e-book) Akt symboliczny

W ramach serii wydawniczej Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego "Przełom w stosunkach polsko-niemieckich 1989-1991 w świetle polskich dokumentów politycznych. Wybór dokumentów" ukazuje się IV tom pt. "Akt symboliczny. Świadczenia z Niemiec dla ofiar zbrodni nazistowskich w Polsce. Formuła „pragmatyczna” w świetle porozumień z lat 1991 i 2000”. Wstęp, wybór i opracowanie Jan Barcz i Krzysztof Ruchniewicz.

Wirtualny - dostawa online
1
59.90
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 16.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16.99
Przesyłki zagraniczne - Poczta Polska 18.9
Kurier InPost 19.99
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 48-713759507

Zostaw telefon

O książce

Tytuł: Akt symboliczny. Świadczenia z Niemiec dla ofiar zbrodni nazistowskich w Polsce. Formuła „pragmatyczna” w świetle porozumień z lat 1991 i 2000. Wybór dokumentów

Wybór i opracowanie: Jan Barcz i Krzysztof Ruchniewicz

Język publikacji: polski

Format: PDF

Liczba stron: 689

ISBN: 978-83-66-810-15-0

Wydawca: Wydawnictwo Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego

Publikacja składa się z dwóch części. W pierwszej umieszczono komentarze prawne, które stanowią merytoryczne wprowadzenie do drugiej części. Ich autorami są profesorowie prawa międzynarodowego Jan Barcz, Witold M. Góralski i Jerzy Kranz. W części drugiej zamieszczono dokumenty wytworzone przez polską dyplomację oraz materiały pozadyplomatyczne. Źródła te są często publikowane po raz pierwszy. Zamysłem wydawców było wypełnienie luki w dostępnej literaturze. Ostatnie dyskusje publiczne z udziałem polityków, publicystów i niektórych badaczy przekonały nas, że stan wiedzy w tak delikatnej materii jest wysoce niewystarczający i nie odpowiada poziomowi znaczenia tej problematyki.
Prezentowany tom został przewidziany do druku jako ostatni w serii, jednak z powodu aktualności tematu reparacji i odszkodowań cywilno-prawnych postanowiono zmienić kolejność wydawania poszczególnych książek. Wersji elektronicznej będzie wkrótce towarzyszyć wersja papierowa.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie